Kuosirintamalla tuotokseni ovat nyt melko kalavoittoisia. :)
Tässä kuosissa olen ensimmäistä kertaa kokeillut kahden eri kuosin yhdistämistä samaan kuosiin ja näin syntyi Pallomonnit-kuosi (pallomonnit nimistä monnilajia ei tietääkseni ole olemassakaan, joten tämä on tällainen fantasiakala). Koska aikaisemmat kalakuosit ovat olleet melko unisex-mallisia ja poikamaisempia sai pallomonni pintaansa tällä kertaa pinkkiä väriä. Taustaväreinä säilytin kuitenkin myös siniset ja vihreät sävyt sekä kokeilin uutta sävyä: hiekka.
Ja tässä vielä versio, jossa osan pikkukalojen väritystä muuttamalla kuosiin saadaan lisää liikettä ja vaihtuvuutta.
Väliaikatietoa viimeisestä arpajaisvoittona tehtävästä kesähatusta
Misun voittohattu alkaa olla viittä vaille valmis. Yritän saada nyt Vapun vieton lomassa viikonlopun aikana hatun tehtyä loppuun ja viimeisteltyä, joten alkuviikosta se lähtee postiin ja postailen kuvaakin tänne heti, kun saan hatun valmiiksi.
Sanin ja Minakaan voittohatut on jätetty postitädin/-sedän kuljetettavaksi tämän viikon tiistaina 26.4., joten niiden pitäisi olla perillä ihan näillä näppäimillä. :)
2 kommenttia:
Iso kiitos hatusta. Tyttö tykäsi kovin. Pisti heti päähän :)
Ihana kuulla, että hattu on tykätty. :D Viettäkäähän oikein hauskaa Vappua!
Lähetä kommentti